On-farm Climate Resilience Academy

Domov > Novinky

On-farm Climate Resilience Academy

Vážení farmári,

od roku 2020 Združenie mladých farmárov na Slovensku – ASYF je súčasťou projektu V4 (zoskupenie Poľskej, Českej, Slovenskej a Maďarskej republiky).

Projekt sa zameriava na klimatické zmeny a vplyv počasia na Arménske poľnohospodárstvo, ktoré negatívne ovplyvňujú Arménsko a jeho poľnohospodársky sektor.

Cieľom projektu je zvýšiť odolnosť arménskych malých poľnohospodárov voči zmene podnebia vytvorením skupiny miestnych vodcov.

V dňoch 7. –12apríla 2021 odborníci V4 ako aj člen Združenia ASYF, vycestovali do Arménska. Bolo to dôležité stretnutie na implementáciu projektu v spolupráci s našimi partnermi.

Prvý víťaz projektu bol Gevorg, pestovateľ ruží. Pre potreby zavlažovania si vytvoril vlastný systém, ktorý vypočítava spotrebu vody cez diaľkovo ovládané moderné technológie.

Druhým víťazom bol Vanik, autor myšlienky „poľnohospodárstvo šetriace zdroje pre zdroje pre zdravú pôdu a zdravé rastliny“. Je majiteľom podzemného skleníka kde pestuje prevažne bylinky ako sú Zizifora, Harmanček, Nechtík lekársky.. Tento farmár plánuje do svojho skleníka nainštalovať jednoduchý kvapôčkový zavlažovací systém – za účelom implemenácie efektívneho riadenia vodných zdrojov.

On-farm Climate Resilience Academy projekt je financovaný Medzinárodným Višegradským fondom (https://www.visegradfund.org)  

v spolupráci so #ZdruženímmladýchfarmárovnaSlovensku-ASYF, #SpolečnostmladýchagrárníkůČeskérepubliky
#MagyarPermakultúraEgyesület#DevelopmentPolicyFoundation a #OrganicArmenia
.