Agrokomplex 17. – 20.8. 2017 v Nitre – výstup

Domov > Novinky

Agrokomplex 17. – 20.8. 2017 v Nitre – výstup

V Nitre sa od 17. do 20. augusta konal 44. ročník medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex. Predstavilo sa na ňom 605 vystavovateľov z 12 krajín. Súčasťou výstavy bol 12. ročník Národnej výstavy hospodárskych zvierat. Súčasťou tejto veľkolepej výstavy sme boli aj my – Združenie mladých farmárov – ASYF. Náš stánok ste mohli navštíviť v pavilóne M2, v stánku Vidieckej platformy.

Vo štvrtok 17. 8. 2017 sa predseda nášho združenia, pán Milan Jurky zúčastnil slávnostného otvorenia Agrokomplexu. Otvorenia sa zúčastnila aj ministerka  pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná a predseda vlády Róbert Fico. Príhovor pani ministerky si môžete pozrieť v priloženom linku: https://www.polnoinfo.sk/clanok/4975/ministerka-otvorila-agrokomplex-slovami-novinara

Tohtoročný Agrokomplex bol bohatý na odborné diskusie.

Prvá diskusia bola na pódiu firmy AGRO TRADE, pod názvom  „Malí farmári kontra veľké podniky“, ktorého sa náš predseda zúčastnil.

Viac informácií o diskusii nájdete vo Farmárskej revue, v priloženom linku.

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11703

Po konferencii nasledoval obed s pani ministerkou v Západoslovenskej kolibe.

V piatok 18.8. 2017 sa ASYF zúčastnil workshopu na ktorý nás pozvala pani Deneva (generálna riaditeľka sekcie rozpočtu MPRV) . Keďže sa táto akcia prekrývala so zasadnutím predsedníctva tohto workshopu sa zúčastnila Darinka Jurkyová a s pani Denevou dohodla stretnutie na poobedie.

Odbornú diskusiu o Spoločnej Poľnohospodárskej politike po roku 2020 zorganizovala Európska Komisia v pavilóne A. Medzi inými témami bola aj téma stropovania priamych platieb. Záznam z diskusie si pozrite v priloženom linku https://www.polnoinfo.sk/clanok/4982/stropovanie-priamych-platieb-po-roku-2020.

V sobotu 19.8. sa v pavilóne A konala diskusia spojená s ochutnávkou mliečnej produkcie s názvom Získavajú si Slovenské mliečne výrobky srdcia spotrebiteľa?Diskusie sa zúčastnil aj náš predseda Milan Jurky.

Článok z diskusie pána Sedláka :

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/439385-skandaly-nahravaju-cerstvym-potravinam/

Jednotlivé diskusie boli veľmi zaujímavé. Mrzela nás len nízka účasť farmárov počas konania okrúhlych stolov.

Počas výstavy a medzi jednotlivými diskusiami ste mohli navštíviť náš stánok, kde ste sa mohli dozvedieť viac o našom združení, o našich plánovaných akciách. Mohli ste ochutnať domáce bio výrobky /ovocie, zeleninu z našich záhrad, domáce pagáče alebo aj ručne ťahané korbáčiky z kravského mlieka,. Podeliť sa s nami o skúsenosti z oblasti poľnohospodárstva. Prípadne sa stať členom nášho združenia a vyplniť prihlášku. Mnohí tak aj urobili, čo nás veľmi potešilo.