Stretnutie európskych mladých farmárov

Domov > Novinky

Stretnutie európskych mladých farmárov

Stretnutie európskych mladých farmárov pracovnej skupiny CEJA v Nitre sa konalo dňa 26.-28.02.2024, hlavne v priestoroch Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Toto stretnutie bolo zorganizované Združením mladých farmárov na Slovensku (ASYF) spoločne s Európskou radou mladých farmárov CEJA.

Cieľom tohto stretnutia bolo poskytnúť mladým farmárom príležitosť diskutovať o aktuálnych otázkach a trendoch v poľnohospodárstve, zdieľať svoje skúsenosti a nápady a nadväzovať nové kontakty s farmármi z rôznych krajín Európskej únie.

Program podujatia zahŕňal rôzne prednášky a workshopové aktivity týkajúce sa trhu s potravinami, udržateľnosti a inovácií v poľnohospodárstve a množstvo diskusií. Účastníci mali tiež možnosť navštíviť Slovenskú poľnohospodársku univerzitu v Nitre a zoznámiť sa s ich modernými technológiami.

Stretnutie európskych mladých farmárov pracovnej skupiny CEJA bolo veľkým úspechom a podľa organizátorov poznali spoluprácu medzi mladými farmármi v celej Európe. Tento druh podujatia je nástrojom pre vzdelávanie a podporu mladých ľudí, ktorí sa rozhodli venovať sa dôležitému poľnohospodárstvu a prispievať k udržateľnému rozvoju poľnohospodárstva.

Projekt je spolufinancovaný Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Fotogaléria - Ministri v Bruseli rokovali o aktuálnej situácii na trhu po  invázii na Ukrajinu a o procese schvaľovania strategických plánov - Ministerstvo  pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Veľká vďaka patrí sponzorom podujatia, ĎAKUJEME:
Agroservis spol. s.r.o.
HORSCH
VVS a.s.
HRIADEĽ spol. s.r.o.
De heus s.r.o.
AGRION – Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR
MOREAU AGRI spo. s.r.o.
Agricon Czechia-Slovakia s.r.o.
ŠUPA Technika
Ematech s.r.o.
Agromáčaj s.r.o.

Zanechajte nám odkaz

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *