Osveta v základných školách

Domov > Novinky

Osveta v základných školách

Vážení farmári,

Dňa 21.9.2022 sa náš predseda Milan Jurky spolu s manželkou Darinkou zúčastnil podujatí na ZŠ Krušetnica, aby sa priblížili život farmárov deťom v rámci cezhraničného projektu “ Spoločne poznávame a chránime prírodné, kultúrne a duchovné bohatstvo našich predkov „. Pre deti sme mali pripravené rôzne farmárske hry na základe tradícií a života na vidieku hravou (napr. ukážku ťahania syrových nití, dojaci trenažér – Malinu, stolové farmárske hry, pexeso, triedenie semiačok, virtuálnu realitu s ukážkou 3D farmy a iné)

Dnes 28.9.2022 sme spríjemnili „Deň mlieka“ deťom základnej školy v obci Babín. Milan Jurky s manželkou, ktorí majú malú mliečnu farmu ( Myncova Rodinná Farma ) žiakom predviedli výrobu syra a korbáčov. Deti aj učitelia si môžu vyskúšať ich vlastnoručnú výrobu. Žiakov zaujala aj súťaž v skladaní drevenej kravičky na čas, kde mali možnosť si zmerať svoje zručnosti. Takisto si vyskúšali dojenie našej Maliny a mnoho ďalšieho.

„Je potrebné venovať sa deťom a mládeži a zasievať myšlienky o trvalo udržateľnom farmárčení, lebo práve oni sú našimi nástupcami.“ 🙂

Finančne podporil Žilinský samosprávny kraj.