Deň mladého farmára 2023 – Výstup z podujatia

Domov > Novinky

Deň mladého farmára 2023 – Výstup z podujatia

Vážení farmári,
 
dňa 4. júna 2023 sa uskutočnil 5. ročník DŇA MLADÉHO FARMÁRA. Toto rodinné podujatie venované osvete poľnohospodárstva, bolo prvýkrát zorganizované na východnom Slovensku v obci KRÁSNA LÚKA. Podujatie pre Vás zorganizovalo Združenie mladých farmárov na Slovensku – ASYF v spolupráci s obcou Krásna Lúka ako aj Prešovským samosprávnym krajom.
 
Deň mladého farmára sa snažíme organizovať v rodinnom duchu a k tomu prispôsobujeme aj celý program. Podujatie sa začalo svätou omšou. Po skončení sv. omše bolo pre účastníkov prichystané občerstvenie z farmárskych produktov.
Prítomní si mohli užiť bohatý PROGRAM:
 
🟢 výstavu hospodárskych zvierat,
🟢 výstavu poľnohospodárskej techniky,
🟢 trhové mestečko s prevažne ručne vyrobenými tradičnými výrobkami či občerstvením,
🟢 školu dojenia,
ukážku remesiel (spracovanie ľanu, spracovanie ovčej vlny, konope…),
🟢 ATRAKCIE pre deti – trampolíny, slamený labyrint, skákacie hrady, ródeo býk, tvorivé dielne, súdkový vláčik, jazda na koni, traktore, drevený kolotoč, vedomostná hra mladý farmár, maľovanie na tvár, lukostreľba, vystúpenie SRANDA BANDA, priblíženie života na farme prostredníctvom virtuálnej reality atď.
🟢 rodinné, detské SÚŤAŽE, súťaž v cúvaní traktorom, pílení dreva, súťaž o pohár partnerov V4 (víťazným tímom sa opäť stali farmári z Českej republiky – Spoločnosť mladých agrárníků). Po vyhodnotení si výhercovia odniesli pekné výhry.
🟢 VYSTÚPENIA hudobných a folklórnych skupín celoslovenského mena (Sima Magušinová, KANDRÁČOVCI…)
 
–> Pozvanie na podujatie prijali europoslanci, predseda Prešovského samosprávneho kraja, starostovia, predsedovia zahraničných farmárskych organizácií, partnerské organizácie a mnoho ďalších pozvaných hostí, ktorí svojou účasťou mimo ich pracovných hodín, práve takto prejavili záujem o poľnohospodárstvo. Podujatia sa zúčastnilo okolo 10 000 návštevníkov.
 
👉 Hlavne sa chceme POĎAKOVAŤ všetkým organizátorom, dobrovoľníkom, sponzorom, mediálnym partnerom, predajcom, vystupujúcim, farmárom, členom ASYF ako aj všetkým ľuďom dobrej vôle za pomoc a spoluprácu.